بوی خوش شراب

عصر یخ زده پنج شنبه- برای خودم بساط ماست و خیار و دلال درست کردم و لم دادم روی کاناپه روبروی تلویزیون و کنسرت Oasis نگاه میکنم و عرق ناب کشمش با برند مجاز گیلبرت  توی پیمانه های بند انگشتی میریزم و مینوشم.

ناگهان هجوم طوفان تناقضات بی بدیل توی ذهنم برپا میشود. گیر میدهم به یک فسلفه الکی عشق و شک اساسی و ولش نمیکنم. بعد دوباره فکر میکنم چرا مدتی است سکر شراب خندانم نمیکند. کجاست شادی های درون و برون ریزم...

دلم میخواست یک آدم ناشناس میشدم وسط کنسرت سال94 گروهOasis تو لندن. و باز چه طعمی خوش آیندی دارد این ماست و خیار و دلالی که درست کرده ام به به.مثل طعم خوب زندگی و لبهای آتشین تو.

از این پیاله که از مسیر گلویم میگذرد بخار هزار خاطره بلند میشود توی مغزم و یک آرزوی بامزه دیگر باز.

اصلا کاش من هم یک آدم معمولی تر بودم . از ایندست آدمها که عرق سگی را روی زمین مینشینند و با آهنگ مثلا اجازه هست هنگامه - این از کجا اومد یهو تو ذهنم- با ماست چکیده و چیپس میخورند و بد مستی میکنند.

هرچی میگذرد بدتر میشود . این آهنگ wonderwall دیگر پاک گروه Oasis  را با رد الکل میفرست تو رگهایم.

لای پنجره باز است و دلم یه جفت بال برای پریدن میخواهد. رفتن بدون خداحافظی مثل پروانه ای که پیله اش را بکلی جا میگذارد و به سمت نور میپرد.

دلم کمی از همیشه بیشتر گرفته است

            و هراسی کشنده

                        چونان جرعه نهایی شراب شبانگاهی راه میگیرد توی تنم

   کاش کسی بود

                          که لالایی های مادرم را از برداشت هم اکنون.

 

 

 

/ 4 نظر / 12 بازدید
ساتین

شوق پرواز....

ساتین

بیا ره توشه برداریم قدم در راه بگذاریم کجا ؟ هر جا که پیش اید من اینجا از نوازش نیز چون آزار ترسانم ز سیلی زن ، ز سیلی خور وزین تصویر بر دیوار ترسانم بیا تا راه بسپاریم به سوی سبزه زارانی که نه کس کشته ، ندروده به سوی سرزمینهایی که در آن هر چه بینی بکر و دوشیزه ست و نقش رنگ و رویش هم بدین سان از ازل بوده که چونین پاک و پاکیزه ست به سوی آفتاب شاد صحرایی که نگذارد تهی از خون گرم خویشتن جایی و ما بر بیکران سبز و مخمل گونه ی دریا می اندازیم زورقهای خود را چون کل بادام و مرغان سپید بادبانها را می آموزیم که باد شرطه را آغوش بگشایند و می رانیم گاهی تند ، گاه آرام بیا ای خسته خاطر دوست ! ای مانند من دلکنده و غمگین من اینجا بس دلم تنگ است بیا ره توشه برداریم قدم در راه بی فرجام بگذاریم

حسین

فکر میکنم فرق آدمهایی که از آنها با عنوان معمولی یاد کردی با امثال خودت وشاید هم من اینه که اونا نمی دونن چیزی رو گم کردن و آشفته و نگران به دنبالش نیست اما ماها اینو یه جورایی کم کم فهمیدیم. زمان که بیشتر میگذره میفهمیم گمشده ما چقدر مهمه. و باز بیشتر که سرگردونش میشیم مفهمیم این ما هستیم که گمشیدیم همه چیزو همه کس انگار غریبه و ناآشنا هستن. گمشدگی حس مشترک آدمای گمشدس به وبلاگ منم سر بزن

جشنواره شعر دانشجویان و طلاب

سلام معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري برگزار مي کند نخستين جشنواره ملي شعر دانشجويان و طلاب با توجه به اينکه هيچ محدوديتي در قالب ، موضوع و تعداد اثر وجود ندارد،دبيرخانه جشنواره پذيرايي آثار شاعران گرامي در موضوع و قالب هاي مختلف خواهد بود. آثار پس از دريافت تفکيک شده و در بخش هاي مجزا داوري خواهد شد. مهلت ارسال آثار : 5 اسفند ماه 1389 به 20 اثر برگزيده کمک هزينه عمره مفرده اهدا خواهد شد. علاقه مندان مي توانند آثار خود را از طريق آدرس پستي، پست الکترونيکي ، کامنت خصوصي در وبلاگ و يا از طريق نمابر به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند. نشاني دبيرخانه:قم.خيابان شهيد فاطمي(دورشهر)نبش کوچه 28 مجتمع بعثت واحد 14. کدپستي 66359- 37156 دبيرخانه جشنواره ملي شعر دانشجويان و طلاب poemfestival@yahoo.com / shear@ iusfestivals.com : پست هاي الکترونيکي نمابر: 7839398-0251 براي کسب اطلاعات بيشتر به آدرس http://poemfestival.blogfa.com مراجعه فرمائيد.