خارج از محدوده

IMG]

۱- پاي فيلهاي سيرك را در موقعي كه نمايش نميدهندمي بندند. بچه فیلها را با طنابهای بلند و فیلهای بزرگ را با طنابهای کوتاه.بنظر می آید باید برعکس این باشد زیرا فیلهای پرقدرت بسادگی میتوانندمیخ طنابها را از زمین بیرون بکشندولی این کار را نمیکنند. علت اینست که آنها در بچگی طنابهای بلند را کشیده اندو سعی کرده اند خود را خلاص کنند. سرانجام روزی تسلیم شده و دست از این کار کشیده اند.از آن پس آنها تا پایان طناب میروندو می ایستند آنها این محدودیت را پذیرفته اند.

۲- اگر پیگیر اخبار بین المللی در این روزها بوده اید حتما اخبار مربوط به ترکیه و پاکستان را شنیده اید. در ترکیه  ترس از روی کار آمدن دولت غیر سکولار باعث اعتراضات میلیونی شده و در دهها شهر بزرگ تظاهرات بزرگ بر پاشدو در نهایت به انصراف عبدا..گل اسلام گرا انجامید. در پاکستان نیز برکناری یک دادستان یا رئیس دیوان عدالت موجب خشم و اعتراض گسترده شد بطوری که مشرف دیکتاتور مزاج را به عذر خواهی و دعوت مردم به آرامش وادار کرد. یک زمان روی نقشه ها پاکستان و ترکیه قسمتی از خاک ایران زمین بشمار میرفتند و مردمانشان به گمانم روزگاری دور همیهنان ما.

۳- چندشب قبل به اتفاق چند تن از دوستان به بام تهران رفتیم جهت تمدد اعصاب. جمعیت زیادی اعم ازدختران و پسران و خانواده ها به همین جهت گویا بسمت این مکان راهی شده بودند. اما بجهت طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی چهره ها و لباسهای راهیان بام تهران بسیار متفاوت تر از یک ماه قبل به چشم می آمد. بخصوص دختر خانم ها  با مانتوهای بلند(جهت پیاده روی) و جورابهای مشکی و هجوم به دستشوئی بعد از گیت ورودی که تحت مراقبت نیروهای انتظامی قرارداشت جهت تجدید میک آپ.البته همه میخندیدند وحتی هیجانزده هم  بودند.حتی با این محدودیت جزئی!!!!!!

من سالهاست که قصد کردم دیگر حرف بودار نزنم ولی نمیدانم چرا حس میکنم نوشته امروزم بوهای خوبی نمیدهد(البته شاید شامه من مشکل پیدا کرده.)

به امید اینکه ما جز فیلهای سیرک نباشیم که با هر محدودیتی کنار بیائیم و فریاد اعتراض.....

اصلا بگذریم بوی ته گرفتگی دیگ همسایه می آید.....

/ 1 نظر / 11 بازدید
نازيلا

مهدي فكر كنم بوي سيب زميني سرخ كرده ي همسايه داره مياد نه ته ديگ